Челси няма да плати 50 млн. на Потър
Челси няма да плати рекордните £50 милиона за уволнението на Греъм Потър като мениджър.
Снощи Челси обяви раздялата си с Греъм. Домакинската загуба с 2:0 от Астън Вила бе последната капка за собствениците на лондонския клуб.
Тъй като договорът на Потър е до лятото на 2027 г., това би застрашило Челси с изплащане от около £50 милиона, което е рекордна компенсация за уволнение на мениджър.
Челси обаче, според The Athletic, е постигнал споразумение с Потър за по-малка сума, като плащането й няма да бъде еднократно - Греъм ще получи обезщетение за уволнение за определен период от време.
Напомняме, че под ръководството на Потър, "сините" са спечелили само 12 от своите 31 мача и вече са 11-и във Висшата лига.
- Челси продължи договора на Жоао Педро до 2034 година
- Шаби Алонсо: Свободата на играчите на терена е красотата на футбола
- Хаби Алонсо: Важно да намерим правилния баланс в Челси
- Лиъм Делап може да напусне Челси през лятото
- Джейми Карагър направи голяма прогноза за Тотнъм и Челси
- Челси може да изпусне милиони от Педро Нето, ако не го продаде сега
- Хаби Алонсо: Палмър и Роджърс могат да се превърнат в отлична комбинация
- Морган Роджерс: В Челси ще трябва да се уча, да се адаптирам и да свикна с по-доминиращия стил
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]