Рууни: Ще ни бъде трудно през новия сезон
Според нападателя на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни, през следващия сезон основен конкурент на неговия отбор в борбата за титлата във Висшата лига на Англия ще бъде Челси, но играча не изключи и други отбори да се намесят в преследването на голямата цел. Както е известно, през сезон 2009/10 „сините" от Лондон изпревариха с една точка „червените дяволи" и спечелиха шампионата, но още през следващата година Юнайтед взе реванш завоювайки рекордната 19-та титла.
Независимо, че тима на Сър Алекс финишира с девет точки пред Челси, три кръга преди края въпросът с титлата беше висящ и директния двубой между двата отбора реши спора за нея.
Според Рууни, през сезон 2011/12 картината ще бъде същата.
„Челси ще бъде наш основен конкурент. Това е силен и мощен отбор, който завърши сезона добре. Освен тях, много опасни ще бъдат Арсенал, Манчестър Сити, „шпорите" и Ливърпул - всички те ще се борят за попадане във финалната четворка. Очаква ни много напрегнат сезон и няма да се учудя, ако някой от тези отбори заеме едно от първите две места. Силни станаха отборите и в долната половина на таблицата и при гостуванията на тях, ще ни очакват големи неприятности", заяви Рууни за Magic 1152.
- Магуайър: Беше много трудно да приема отсъствието си от Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
- Рой Кийн: Все още съм разочарован от начина, по който Сър Фъргюсън се раздели с мен
- Манчестър Юнайтед води преговори с Люис Хол
- Едерсон минава медицински прегледи за Манчестър Юнайтед в Ню Йорк
- Ман Юнайтед, Ливърпул и Челси следят Тайлър Адамс
- Рашфорд едва ли ще играе отново за Манчестър Юнайтед
- Манчестър Юнайтед ще спести милиони, ако Аморим поеме Милан
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]