Рединг се класира за финалния плейоф (видео)

Отборът на Рединг се класира за финалния плейоф за влизане във Висшата лига на Англия, след като победи Кардиф Сити с 0:3. По този начин Рединг ще срещнат Суонзи на "Уембли", след като в първия си мач на "Мадейски Стейдиъм" бе завършил при резултат 0:0. Надеждите на Кардиф за класиране бяха изпепелени набързо от Рединг, след като те овладяха мача.

Първият гол падна в 28-ата минута чрез Шейн Лонг. Той вкара с чудесен изстрел с десен крак от близко разстояние. Същият футболист реализира и дузпата в края на полувремето. Хладнокръвен завършек в долния ляв ъгъл покачи резултата на 0:2 и като че ли реши мача. Второто полувреме не предложи множество интересни моменти, като началото бе динамично и вратарите имаха много работа. След това темпото бе свалено до 84-ата минута, когато Йоби МакАнув вкара от близко разстояние, за да придаде класически облик на резултата.