Ман Юнайтед и Ливърпул търсят собственици сред едни и същи инвеститори
Манчестър Юнайтед и Ливърпул търсят нови собственици сред едни и същи инвеститори.
Тази седмица семейство Глейзър обяви готовността си да продаде Юнайтед, а малко по-рано Fenway Sports Group обяви за продажба Ливърпул.
Въпреки непосилните суми, които се изричат в пресата, Sky Sports смята, че реалистичната цена на Манчестър Юнайтед е 4 милиарда паунда, Ливърпул - 2.75 милиарда паунда.
Освен това, в търсене на нови собственици, Юнайтед и Ливърпул "ловят риба в едно и също езеро", всъщност се конкурират помежду си.
Друг нюанс е, че 25 процента от акциите на Юнайтед се търгуват на Нюйоркската фондова борса, факт, който би улеснил "червените дяволи" да бъдат продадени на американски инвеститори.
Също така се съобщава, че Qatar Sports Investments, който притежава ПСЖ, не се интересува от закупуването на Юнайтед.
- Барселона предлага наполовина по-малко за Рашфорд, Юнайтед отказва сделка
- Манчестър Юнайтед подготвя трансферен бюджет от 250 милиона паунда
- От славата на Арсенал до сълзите на Уест Хем: историята на сезон 2025/26
- Барселона разполага с две седмици, за да реши бъдещето на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед и Милан следят халф на Ботафого
- Ман Сити планира трансфер от 50 млн. за звезда, която е под радара на Ман Юнайтед
- Манчестър Юнайтед се отказа от Елиът Андерсън
- Девет английски отбора ще играят в Европа през следващия сезон
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]