Ливърпул обърна Астън Вила и изравни Сити (видео)

Астън Вила посрещна Ливърпул в срещата от поредния тридесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес на "Вила Парк" домакините поведоха рано, но претърпяха обрат и мърсисайдци победиха с 2:1 за да изравнят по точки на върха Манчестър Сити отново. Головата разлика обаче е с 3 гола в полза на "гражданите", които имат и мач по-малко в момента.

В 3-ата минута Вила поведе след като Лука Дин центрира и Дъглас Луиз се извиси за топката. Тя бе пратена във вратаря Алисон, но отново попадна в бразилеца за нов удар и 1:0.

Само 3 минути след това Матип върна от близо за Ливърпул за 1:1. Гостите създадоха още няколко опасности до почивката, но чак в 65-ата минута Луис Диаз от ляво центрира за Мане и с глава той обърна резултата за 2:1, след което пък Вила осъществи натиск.

Дани Ингс на няколко пъти бе близо до гола, но така и не действаше правилно в нападение, а когато все пак вкара в самия край, то бе от позиция на засада и резултатът не се промени.