Салах продължава да отстоява позицията си
Нападателят на Ливърпул Мохамед Салах няма да прави отстъпки в преговорите за новия договор.
В скорошно интервю за списание GQ Салах каза, че иска да остане в Ливърпул и че исканията му за нов договор не са "безумни".
Мениджърът на "червените" Юрген Клоп реагира на това, като каза, че преговорите с Мохамед продължават и вървят "положително".
Източници от "Анфийлд" обаче твърдят, че страните не могат да преодолеят основното препятствие. Факт е, че Салах иска заплата от 400 хиляди паунда на седмица.
Предвид четиригодишния мандат на новата сделка, удължаването на сделката на Салах ще струва на Ливърпул 80 милиона паунда. Това би разклатило структурата на заплатите на мърсисайдския клуб, но 29-годишният египтянин продължава да отстоява позицията си.
Салах е наясно, че може да спечели повече пари другаде, ако Ливърпул се опита да го продаде следващото лято или ако напусне след края на настоящия си договор, изтичащ през следващата година.
Салах също е наясно, че Ливърпул ще трябва да похарчи много пари, за да получи адекватен заместник за него, така че Мохамед чувства, че контролира ситуацията.
- Карагър: Салах ще съжалява, ако от Саудитска Арабия гледа Ливърпул на финал
- Саудитците са убедени, че могат да купят Салах за 100 млн.
- Екитике: Салах е легенда тук
- Салах е трети по асистенции в истрията на ВЛ
- Слот: Надявам се, че Салах ще остане
- Карагър: Ливърпул никога няма да подкрепи Салах пред Слот
- Екитике: Салах ми даде страхотен пас
- Салах отказа да говори с репортери след победата над Брайтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]