Шмайхел: Много съм доволен от Солскяер
Легендата на Манчестър Юнайтед Петер Шмайхел заяви, че е доволен от начина, по който Оле Гунар Солскяер се справя с работата си като мениджър на "червените дяволи".
Въпреки че Юнайтед успя да постигне победа с 2: 1 срещу Виляреал в Шампионска лига в сряда вечерта, представянето на "дяволите" отново остави много въпроси.
Шмайхел обаче винаги е разбирал, че процесът на създаване на ефективен отбор ще бъде труден и дълъг. Датчанинът е доволен от развитието на Юнайтед при Солскяер.
"Бизнесът му върви доста добре, както и клубът. Мисля, че всеки разбра колко трябва да промени, когато се зае да работи.
Той веднага не получи работата си на постоянна основа и работата далеч не е приключила, но мисля, че се справя много добре.
Виждаме куп заглавия като "Оле - навън!". Ако мислите така, дайте ми друго име. Името на някой, който може да преобрази Манчестър Юнайтед за части от секундата. Не виждам такъв човек.
Много съм доволен от това, че Оле е мениджър на Манчестър Юнайтед. Той познава ДНК на Юнайтед, разбира клуба и разбира какво трябва да се направи днес, следващата седмица и след пет години.
Мисля, че това е важно. Това гарантира последователност. Всеки път, когато успяхме, останахме на тази вълна дълго време. Много съм доволен от Оле и виждам напредък", заяви Шмайхел.
- Рой Кийн: Ако Магуайър не е сред 26-имата, вината е негова
- Специалистът, който спаси сезона на Манчестър Юнайтед
- Шейх Джасим няма намерение да подновява интереса си към Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед си постави цел: титлата във Висшата лига до две години
- Част от семейство Глейзър обмисля продажба на дяловете си в Манчестър Юнайтед
- Манчестър Юнайтед замрази преговорите за нов договор на Бруно Фернандеш
- Ман Юнайтед натиска за Матеуш Фернандеш, но Уест Хем иска 70 млн.
- Наполи откупи окончателно Расмус Хойлунд от Ман Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]