Виляреал на финал през Арсенал (видео)

Арсенал посрещна Виляреал във втората полуфинална среща между двата тима от Лига Европа. След като миналата седмица в Испания домакините тогава спечелиха с 2:1, днес на "Емирейтс" двата тима не си вкараха и се разделиха при 0:0, с което тимът от Ла Лига става единственият отбор извън Висшата лига, който достигна финалите в Шампионска лига или Лига Европа този сезон.

Началото бе по-силно за гостите днес, но в 26-ата минута Обамеянг нацели гредата при едно слабо изчистване и фалцов удар. Отново Обамеянг бе най-близо до гол и в 39-ата минута в добра ситуация.

Без промени на почивката Арсенал започна по-силно второто полувреме с положение пред Пепе, но Морено отговори за гостите в 53-ата минута и Лено направи важна намеса. В 79-ата минута отново Обамеянг по чудо не вкара, когато топката отново срещна гредата при негов удар, удари се и във вратаря Рули, но Албиол бе там да изчисти.