Артета обясни защо Арсенал е получил покана за Суперлигата
Мениджърът на Арсенал Микел Артета обясни защо лондонският клуб е заслужил покана да участва в Европейската Суперлига.
"Ние сме един от най-добрите клубове в света. Невероятно се гордеем, че представяме този клуб, неговата история. Ние сме напълно наясно с всички изисквания и стремеж към върхови постижения.
Историята не може да бъде отречена и историята е свързана с резултати и определени начини на действие и ценности. Не може да се отрече подкрепата и любовта на клуба по целия свят. Поканата ни не е случайна. Това право е спечелено с усилията на много хора през годините", заяви Артета.
Първоначално готовност за участие в новия турнир обявиха 12 клуба: Арсенал, Тотнъм, Челси, Ливърпул, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Милан, Интер, Ювентус, Барселона, Реал Мадрид и Атлетико. На 20 април Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити, Тотнъм, Ливърпул и Арсенал официално обявиха оттеглянето си от турнира.
- Арсенал ще продължи да е безпогрешен
- Невил: Арсенал не трябва да изпада в паника от загубата
- Астън Вила с драматична победа над Арсенал (видео)
- Нов удар за Арсенал - Москера ще липсва дълго
- Арсенал привлече близнаци
- Астън Вила може да спре Арсенал
- Арсенал се интересува от халф на Виляреал
- Арсенал се справи с Брентфорд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]