Карагър: Стойте далече от този шарлатанин
Бившият защитник на Ливърпул и Англия Джейми Карагър реагира на думите на британския премиер Борис Джонсън, който разкритикува създаването на Европейската суперлига.
"Стойте далече от този шарлатанин - Борис Джонсън. Неговите приятели дават на своите приятели контракти за милиарди лири!
Нямате право дори да споменавате футболни фенове след като списанието, за което сте работили, разпъна феновете на Ливърпул след Хилзбъро“, туитна Карагър.
По-късно администрацията на Туитър изтри поста на Карагър.
Британският премиер Борис Джонсън бе кореспондент на Daily Telegraph от 1989 до 1994 г., отразявайки събитията на стадион "Хилзбъро". На 15 април 1989 г. на стадион Хилзбъро в Шефилд, по време на полуфиналния мач за Купата на Англия между Нотингам Форест и Ливърпул загинаха 96 привърженици на Ливърпул. Общо 766 души бяха ранени в трагедията с различна тежест. Тогава медиите и правителството обвиниха запалянковците за трагедията, а едва преди няколко години стана известно, че причината за инцидента е лоша работа на организаторите на срещата и на полицията, охраняваща мача.
- Ливърпул ще надиграе Тотнъм в Лондон
- Карагър: Не виждам Салах в състава на Ливърпул през следващия сезон
- Карагър: Салах ще съжалява, ако от Саудитска Арабия гледа Ливърпул на финал
- Саудитците са убедени, че могат да купят Салах за 100 млн.
- Екитике: Салах е легенда тук
- Салах е трети по асистенции в истрията на ВЛ
- Слот: Надявам се, че Салах ще остане
- Карагър: Ливърпул никога няма да подкрепи Салах пред Слот
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]