Лийдс се върна до точка с Ливърпул (видео)

Лийдс Юнайтед прие Ливърпул в срещата от поредния тридесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Еланд Роуд" допуснаха гол първи, но в самия край на срещата се върнаха до крайното 1:1, с което запазиха 10-ата си позиция и не позволиха на шампиона да се повиши над 6-то място.

Ливърпул поведе в 31-ата минута чрез Садио Мане, който бе намерен на лесна позиция от Александър-Арнолд след едно добро подаване на Жота към бранителя - 1:0. До почивката гостите надиграваха и действаха по-бързо от своя домакин. Жота и Бамфорд пропуснаха възможности за двата тима.

Във второто полувреме Лийдс овладя инициативата и до 62-ата минута владееше топката над 70% от времето. След няколко силни положения в 75-ата минута и гредата спаси Алисон от красив гол на Бамфорд. В 87-ата минута от корнер Харисън центрира добре и Лоренте игра с топката между Кабак и Фирмино за гол с глава и 1:1. Това означаваше, и че Лийдс има 50 вкарани и 50 допуснати гола в кампанията.