Артета: Джака е отдаден на максимум
Само преди две седмици мениджърът на Арсенал Микел Артета определи поведението на Гранит Джака като недопустимо, но след вчерашната победа с 3:0 в дербито с Челси, испанецът сподели приятните си впечатления от бившия капитан на клуба. Завърнал се от наказание, Джака вкара страхотен пряк-свободен удар. Наказанието преди това бе за 3 срещи и дойде след като срещу Бърнли на 13-ти декември той хвана за врата Ашли Уестууд и бе изгонен.
"Откакто съм тук той винаги е показвал това. Затова ние толкова го подкрепяме. Той направи грешка, както всички правим, но отдадеността му и характерът му, и това колко иска да се бори за клуба, това е извън съмнение. Днес почувствах, че той го показа отново."
Джака се отчете с най-много подавания за отбора си в мача - 44. Той влезе в най-много дуели за топката - 13, а според статистиката 7 от 9-те му гола в лигата са извън наказателното поле.
- Тотнъм измъкна точка от Ливърпул в последната минута
- Аманда Стейвли иска да купи Тотнъм и да доведе Еди Хау
- Мърсън: Ще се изненадам, ако Тудор остане срещу Форест
- Клинсман намекна, че би поел Тотнъм
- Роберто Де Дзерби – мечтаната цел на Тотнъм за нов треньор
- Тотнъм може да бъде без 12 играчи срещу Ливърпул
- Тотнъм търси заместник на Игор Тудор
- Игор Тудор отправи послание към отбора
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]