Обаменяг отказал на Барселона и Интер
Нападателят Пиер-Емерик Обамеянг отхвърли интереса на Барселона и Интер преди да подпише нов договор с Арсенал.
Вчера Арсенал обяви за нова тригодишна сделка с капитана си, на който оставаше по-малко от една година от предишния договор.
Според Sky Sports, Обамеянг е получил конкретна оферта от Барселона през лятото. Също така от услугите на Пиер-Емерик се е заинтересувал и Интер, опитвайки се да съблазни играча с участие в Шампионска лига.
31-годишният габонец обаче категорично е отказал на тези клубове и в крайна сметка реши да остане в Арсенал, за който вкара 72 гола в 111 участия.
Сега се говори, че Обамеянг ще печели над 350 000 британски лири на седмица в Арсенал, което го прави най-добре платеният играч не само в лондонския клуб, но и в цялата Висша лига. Впрочем, Джейсън Бърн твърди, че предложенията на Интер и Барселона значително са отстъпвали от условията на Арсенал.
- Гимараеш отправи ултиматум към представителите си, докато иска да премине в Арсенал
- Арсенал готви впечатляваща оферта за Хулиан Алварес
- Арсенал ще трябва да направи Винисиус най-скъпоплатения си футболист
- Арсенал готви подобрена оферта за Бруно Гимараеш
- Арсенал обмисля сензационен трансфер на Винисиус Жуниор
- Арсенал готви оферта за Хулиан Алварес
- Манчестър Юнайтед и Арсенал влизат в битка за Оли Уоткинс
- Арсенал е готов да изслуша оферти за капитана Мартин Йодегор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]