Пеп: Второто място е по-важно от ФА Къп
Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола сподели, че основната цел на отбора му остава второто място във Висшата лига, което е по-важно от спечелването на ФА Къп или Купата на лигата. Този сезон Сити спечели трета поредна купа на лигата, като тимът е на полуфинал във ФА Къп и участва в Шампионска лига на осминафинал срещу Реал Мадрид.
"Тази организация иска да печели титли, така че не сме задоволени перфектно, но трябва да признаем, че противникът ни беше невероятен в лигата и ние не бяхме на това ниво. Не можем да отричаме, че второто място като цел е по-добре от спечелване на ФА Къп или Купата на лигата, защото всички отбори се борят за класиране в Шампионска лига.
"Ние не сме най-добрите, този сезон беше друг отбор. Бяхме по-добри от другите 18. Това е целта ни за този сезон."
За бъдещето си Пеп каза:
"На мен ми харесва тук. Аз се наслаждавам всеки ден, дори през този сезон когато имахме трудности и беше тежко да печелим във Висшата лига. Чувствам, че играчите искат да се борят и все още имат желанието за победа в тази част от сезона. Ще видим следващия сезон."
- Фло: Холанд и Мбапе мислят за класирането, а не за личния дуел
- Реал Мадрид привлича Бернардо Силва като свободен агент
- Родри: Кабо Верде изобщо не мислеше да преминава центъра
- Клубовете от Висшата лига се опасяват от нова трансферна инфлация заради Андерсън
- О'Райли към Англия: Срещу Хърватия трябва да покажем от какво сме направени
- Манчестър Сити обвърза Гвардиол до 2031 година
- Гвардиол отхвърли Реал Мадрид и остава в Манчестър Сити
- Манчестър Сити не планира трансфер на Енцо Фернандес
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]