Челси отстрани Лестър от ФА Къп

Лестър Сити прие Челси в третия четвърт-финал от ФА Къп. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" гостите спечелиха с единствен гол на резервата Рос Баркли във второто полувреме за 1:0. Така "сините" продължават към полуфиналите, където вече се класираха Манчестър Юнайтед и Арсенал.

До почивката Лестър изглеждаше опасен в атака, но финалната топка към Варди липсваше. Челси не показа особена острота, като Пулисич имаше най-доброто положение срещу Шмайхел. На почивката Лампард представи в игра Азпиликуета, Баркли и Ковачич на местата на Джеймс, Маунт и Гилмор.

Така в 63-ата минута Вилиан центрира от дясно и включилият се Баркли в наказателното поле завърши по земя в далечния ъгъл за 1:0. Лестър имаше шанса да изравни в 85-ата минута чрез Сьоюнчу, но това не се случи и Челси продължава напред.