Юнайтед без никакви трудности в Дарби
Дарби Каунти прие Манчестър Юнайтед в осминафиналната фаза на ФА Къп. Днес на "Прайд Парк Стейдиъм" гостите спечелиха с 3:0 след голове на Люк Шоу и Одион Игало на два пъти. До момента Юнайтед няма допуснат гол в състезанието, и отива към четвърт-финалите, където ще гостува на Норич Сити.
Дарби започна доста силно и Юнайтед изчака напрежението преди да овладее инициативата. В 19-ата минута близо до гол бе Рууни за домакините, от пряк-свободен удар, с който затрудни Ромеро. В 33-ата минута резултатът откри Люк Шоу, при една каскада от удари в наказателното поле на Дарби, като той заби топката в земята и тя прехвърли вратаря за 1:0.
В 38-ата минута Бруно стреля от дистанция и топката бе спряна от ръката на Еванс в наказателното поле на домакините, но съдията подмина ситуацията. 3 минути след това Шоу намери Игало в наказателното поле и той действа хладнокръвно срещу двама за 2:0.
След почивката в 70-ата минута Игало оформи и 3:0 при подаване на Мата от дясно, блокиран удар и добавка на нападателя. Гостите завършиха с над 25 удара по вратата на съперника, 8 от тях точни.
- Ман Юнайтед набеляза четири основни цели за лятната селекция
- Рой Кийн: Има по-добри варианти от Карик
- Невил: Правилно е Манчестър Юнайтед да се раздели с Каземиро
- Руни: Манчестър Юнайтед трябва да остави Карик
- Карик: Щастливи сме, че имаме Брунo в Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед повали Астън Вила в битката за челната тройка
- Карик: Магуайър трябва да получи повиквателна за Англия
- Сър Ратклиф похвали Карик, но без обещания
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]