Симеоне: Ливърпул стана по-добър след продажбата на Коутиньо
Старши-треньорът на Атлетико Диего Симеоне сподели очакванията си за първия мач от 1/8 финалите на Шампионската лига с Ливърпул.
"Ще играем с невероятен отбор, отлично подготвен от изключителен треньор. Те могат да играят както на контраатаки, така и на позиционен футбол и са добри в борбата във въздуха. Изглеждаше, че отборът ще се разпадне след като Коутиньо напусна, но те станаха по-добри! Това говори много за това какъв отбор са създали.
Не се съмнявам, че този Ливърпул ще влезе в историята като страхотен отбор. Ливърпул не е като клубовете, на които се възхищавахме в миналото. Това е интензивен и гъвкав тим.
Трябваше да се борим с много силен противник. Стадионът ще ни подкрепи ожесточено, но същото е предвидено и за Ливърпул във втория мач на "Анфийлд“. Да, феновете ще ни помогнат, но е важно само това, което ще се случи на терена. Когато бъде даден първият съдийски сигнал, може да се случи абсолютно всичко. Но вътре в отбора виждам оптимизъм и желание да се докажеш", заяви Симеоне.
- Ливърпул е готов да плати повече за Аклиуш, но крилото избира ПСЖ
- Журналист твърди, че е постигнато „принципно споразумение“ между Ливърпул и магьосник на фланга
- Ман Юнайтед със смел задкулисен план по отношение на Ливърпул и Ман Сити
- Контузията на Джо Гомес засили трансферната дилема пред Ливърпул
- Федерико Киеза: Щастлив съм в Ливърпул и искам да се наложа при Ираола
- Ливърпул следи ситуацията с Винисиус Жуниор за свободен трансфер през 2027 година
- Дарвин Нунес може сензационно да продължи кариерата си в МЛС
- Ливърпул остава единственият сериозен кандидат за Брадли Баркола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]