Моуриньо може да смени Почетино в Тотнъм
Бившият мениджър на Манчестър Юнайтед и Челси Жозе Моуриньо може да замени Маурисио Почетино на мениджърския пост в Тотнъм.
Както е известно, португалецът е безработен от декември 2018 г., когато бе уволнен от Юнайтед. Оттогава, по собствено признание, Жозе вече отхвърли няколко предложения - включително тези от Бенфика и Гуанджоу Евъргранд.
56-годишният португалец също така заяви, че иска да намери за себе си голям европейски клуб с правилната управленска структура.
Кръгът на такива клубове е много ограничен. Моуриньо може да намери атрактивна възможност да се върне в Реал Мадрид, с чийто президент Флорентино Перес той остава в добри отношения.
Друг съблазнителен вариант за Жозе, според Daily Mail, е да работи в Тотнъм. "Шпорите" ужасно започнаха сезон 2019/20, което повдига големи въпроси за бъдещето на Почетино.
Отпадането от Купата на Лигата от четвъртодивизионен отбор, поражението със 7:2 от Байерн Мюнхен в Шампионска лига, загубата с 3: 0 от скромния Брайтън във Висшата лига - всичко това показа, че Тотнъм е в криза.
Към момента "шпорите" все още нямат намерение да уволнят Почетино, но в Северен Лондон нараства увереността, че самият Маурисио, който в последно време изглежда нещастен и разсеян спрямо клубните дела, ще иска да напусне.
Каквото и да се случи, Моуриньо е готов да бъде търпелив в очакване на идеалния вариант. Жозе има какво да прави - отскоро е експерт в Sky Sports и отразява мачовете от Висшата лига.
- Себастиан Кел отказа пост в Тотнъм
- Тотнъм привлече Маркос Сенеси без трансферна сума
- Тотнъм задържа Бен Дейвис с нов договор
- Тотнъм отново атакува за Савиньо, готви оферта от 60 милиона паунда
- Тотнъм преговаря с Байерн за постоянен трансфер на Жоао Палиня
- Тотнъм е близо до ново попълнение
- Томас Франк няма да се завърне към треньорството това лято
- Даниел Леви продава по-голямата част от дела си в Тотнъм
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]