Челси с двойка над Брайтън

Челси посрещна Брайтън в срещата от седмия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Стамфорд Бридж" спечелиха с 2:0 след попадения на Жоржиньо от дузпа и Вилиан във второто полувреме.

До почивката обаче двата тима се разделиха при 0:0. Тами Ейбрахам нацели греда преди почивката, а най-доброто положение не бе вкарано от Маркос Алонсо от непосредствена близост, като "сините" изглеждаха много по-добре от противника.

В 49-ата минута Маунт пресира Уебстър и отне в наказателното поле, като бе препънат за дузпа. Жоржиньо застана и вкара от бялата точка за 1:0.

В 73-ата минута при корнер за гостите Уебстър нацели гредата. 3 минути след това резервата Хъдсън-Одой намери Вилиан от дясно, той навлезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл за 2:0 за Челси.