Мейтланд - Найлс: Аз не съм защитник
Десният защитник на Арсенал Ейнсли Мейтланд-Найлс заяви, че не е защитник.
Напомняме, че от началото на тази календарна година "артилеристите“ са принудени да се справят без Ектор Беллерин, който все още се възстановява от травма на кръстните връзки на коляното.
През цялото това време мениджърът на Арсенал Унай Емери използва отдясно в защитата Мейтланд-Найлс. Ейнсли е щастлив, че може да играе редовно, но все още не се счита за защитник.
"Очаквам ли да се върна в полузащита след възстановяването на Белерин? Само времето ще покаже. Разбира се, искам да играя колкото се може повече мачове.
Искам да остана в стартовия състав, но ако мениджърът предпочита него, а не мен, тогава трябва да се примиря. Просто искам да продължа да тренирам и да работя усилено, за да продължа да играя на негово място.
Аз съм полузащитник по призвание. Централен или на фланга - за мен е еднакво. Не съм защитник, така че много ме критикуват за играта в отбрана, но все още се уча на това. Уча се от няколко години.
Не мога да се науча как да играя като защитник за една нощ. Ако играех от детството си като защитник и защитната ми игра остане лоша, бих могъл да разбера критиката, но това не е така, аз се опитвам да правя всичко възможно за отбора и мениджъра.
Не играя отбрана по собствена воля - аз съм атакуващ играч по призвание. Старая се за доброто на отбора и продължавам да изучавам играта в отбрана. Когато съперниците се приближават към мен и се опитват да проявяват майсторство, аз все още се уча как да се справям с това", заяви Мейтланд-Найлс.
- Гимараеш отправи ултиматум към представителите си, докато иска да премине в Арсенал
- Арсенал готви впечатляваща оферта за Хулиан Алварес
- Арсенал ще трябва да направи Винисиус най-скъпоплатения си футболист
- Арсенал готви подобрена оферта за Бруно Гимараеш
- Арсенал обмисля сензационен трансфер на Винисиус Жуниор
- Арсенал готви оферта за Хулиан Алварес
- Манчестър Юнайтед и Арсенал влизат в битка за Оли Уоткинс
- Арсенал е готов да изслуша оферти за капитана Мартин Йодегор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]