Жоржиньо разказа как е бил лъган от агента си
Халфът на Челси Жоржиньо разказа историята за това как е бил лъган от своя агент.
Въпреки факта, че Жоржиньо играе за националния отбор на Италия, по произход то е от Бразилия. Футболистът пристига в Европа като 15-годишен младеж и в началото е получавал само по 20 евро на седмица - както се оказа, неговият агент е прибирал почти цялата заплата на халфа.
"Играх на турнир в Бразилия, а един агент ме забеляза там. Отведе ме с други играчи във футболното си училище, което се намираше на 200 километра от мястото, където живеехме тогава. Прекарах две години там.
Идеята се състоеше в това, че той търси играчи, а тези, които той смяташе за достатъчно добри, бяха отведени в Италия. Това се случи с мен, когато бях на 15 години. Той ми организира прегледи в академията на Верона и те ме взеха.
Тъй като по това време Верона не играеше в Серия А, те нямаха младежки отбор, така че играех за местен младежки отбор, наречен Берети. Тогава се състезаваха в Серия C1 / C2. Там проведох две години.
Когато играех за Берети, срещнах друг бразилец на име Рафаел, който беше вратар. Станахме приятели. Той ме попита как се справям, колко дълго съм там, и му казах, че живея с 20 евро на седмица.
Той каза: "Чакай, тук нещо не е наред". Той разпита някои хора и се оказа, че агентът ми прибира моите пари и аз не знам нищо за това.
В този момент бях готов да се откажа. Бях напълно опустошен. Бях сит до гърлото. Звънях у дома със сълзи и казах на майка ми, че искам да се прибера вкъщи и вече не искам да играя футбол.
Но тя каза: "Не мисли за това. Ти си толкова близо, Там си от няколко години, няма да те пусна на прага на къщата. Трябва да останеш там и да се държиш. Ето защо и останах", заяви Жоржиньо.
Напомняме, че по-късно бразилецът попада в първия отбор на Верона, откъдето се премества в Наполи през 2014 година.
- Рен поиска от Челси 65 млн. за Жаке
- Росеньор: Не играхме както исках, но си свършихме работата
- Челси се справи с Брентфорд (видео)
- Челси се е обърнал към Ливърпул за Ван Дайк
- Челси е готов да купи защитник на Росеньор
- Челси и Ман Юнайтед може да се борят за вратар от Серия А
- Челси може да се затрудни с Брентфорд
- ПСЖ се интересува от Енцо Фернандес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]