Уулвс изхвърли Юнайтед от ФА Къп

Манчестър Юнайтед гостуваше на Уулвърхемптън Уондърърс в срещата от четвърт-финалната фаза на ФА Къп. Днес на стадион "Молиню" домакините изиграха много силна среща и спечелиха с 2:1 след голове на нападателите Хименес и Жота.

До почивката голове не паднаха, домакините имаха едно положение пред Жота, спасено от Ромеро, а Юнайтед стреляше от далеч по вратата на противника без успех.

В 70-ата минута Хименес вкара за 1:0 когато бе с гръб към вратата и се завъртя много добре за да стреля през защитник в близкия ъгъл на вратаря. 6 минути след това Жота вкара за 2:0 отново в ъгъла на вратаря от близо и сложи точка на спора.

Излишно напрежение в края създаде рефера Мартин Аткинсън, който при едно влизане на Виктор Линдельоф в краката на съперник го изгони директно, а ВАР поправи решението на съдията и го отмени. В 95-ата минута Маркъс Рашфорд върна гол за гостите, но бе твърде късно за повече от "червените дяволи" - 2:1.