Дийни: Арсенал изостава от големите
Арсенал прогресира под ръководството на Унай Емери, но въпреки че признава това, нападателят на Уотфорд Трой Дийни обяви, че зад "големите" в атака тимът разполага с играчи, които трябва да бъдат заменени чрез пазаруване. Арсен Венгер напусна клуба през лятото след 22 години служба и изглежда Емери бързо направи от тима претендент за топ 4, а Дийни каза днес пред BBC:
"Всеки знае, че аз и Арсенал не се разбираме добре. Но аз мисля, че през лятото беше вкарана стомана и в този отбор има голове. Те имат различни стилове на игра и сега могат да играят с двама отпред, които винаги ще вкарват. Това ти дава основа, над която да градиш.
"Но футболът върви на шестмесечни периоди между трансферните прозорци - и те ще трябва да купуват отново. Вижте на колко трансферни хода са зад големите отбори. Има може би 6, 7 или 8 хода зад големите. Аз зная, че има голямо подобрение в тях, но това е от последната година.
"Те все още са зад Ман Сити и Юнайтед, не само по инвестиции, но и по отношение на качеството, което се купува."
- Огледалото
- Реднап: Арсенал и Тотнъм са от различни лиги
- Арсенал следи Иван Фреснеда
- Тудор: В момента Арсенал е твърде силен за нас
- Артета отбеляза настройката на Арсенал
- Арсенал се завърна на победния път, разгромявайки Тотнъм
- Артета: Напуснете, ако не искате този шум
- Сака иска да спечели всичко с Арсенал
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]