Саутхемптън надигра Арсенал пред своята публика

Арсенал гостуваше на "Сейнт Мерис Стейдиъм" днес в срещата от поредния седемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес домакините от Саутхемптън успяха да победят с 3:2 след като три пъти повеждаха в срещата, като решителния гол вкара резервата Чарли Остин.

Дани Ингс даде аванс на "светците" още в 20-ата минута когато бе намерен от Мат Таргет по перфектен начин за 1:0. Последва отговор на Арсенал чрез Мкхитарян, който върна равенството 1:1 в 28-ата минута.

В 44-ата отново Ингс вкара за 2:0 след центриране на Редмънд и удар с глава - 2:1. Отново Мкхитарян в 53-ата минута оформи 2:2 когато бе намерен на дъгата, стреля през защитник, топката се отклони и заблуди вратаря за попадението.

В 85-ата минута победата на домакините стана факт когато Шейн Лонг центрира от дясно, Лено излезе за да избие подаването, но топката премина над него и попадна в резервата Остин, който необезпокояван вкара за 3:2.