Азар се нареди до Лампард и Дрогба
Хетрикът на Еден Азар във вчерашната среща с Кардиф добави белгиеца към един ексклузивен кръг от играчи, постигнали повече от един хетрик за "сините" във Висшата лига. Заедно с Франк Лампард, Дидие Дрогба и Джими Флойд Хаселбанк, Азар стана четвъртият човек, вкарал по три гола в повече от един мач за отбора в лигата.
Така Азар събра пет гола в пет кръга до момента в първенството. Общият брой на головете му за отбора стана 94, което го поставя в топ 10 на реализаторите на тима в историята. 27-годишният може да се цели в рекордьора по голове Франк Лампард с 211. Единственият друг човек с повече от 200 гола за "сините" е Боби Тамблинг.
- Официално обявените трансфери в Европа за 25 юли
- Челси готви оферта за младата звезда на Байер Керим-Сем Алайбегович
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Астън Вила взе Алехандро Гарначо под наем от Челси
- Пиърс Морган се подигра на Челси след думите на Морган Роджърс
- Челси е близо до трансфера на Максанс Лакроа
- Официално обявените трансфери в Европа за 22 юли
- Борнемут отхвърли оферта на Челси за Алекс Скот
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]