Евертън е на прага на трансфера на Йери Мина
Евертън се намира на прага на трансфера на централния защитник на Барселона Йери Мени, увеличавайки своето предложение до 27 милиона паунда. Напомняме, че Мина дойде на "Камп Ноу" през януари. Отначало колумбиецът бе готов да се сражава за своето бъдеще в клуба, но Барселона реши да изслуша предложения за играча, който ярко се прояви на Световното първенство в Русия.
Първата оферта на Евертън за 23-годишния футболист бе в размер на 15 милиона паунда, но сега "карамелите" предлагат вече 27 милиона паунда, а това ги прави фаворити в борбата за Мина.
Според авторитетни източници, шампионите на Ла Лига са готови д се съгласят на свежото предложение на Евертън, независимо от това, че интерес към играча проявяват също така Уест Хем, Увлвърхемптън, Борусия Дортмунд и Олимпик Лион.
Нещо повече, съобщава се, че Евертън вече е започнал преговори с агента и чичото на защитника Джером Мина, за да бъдат обсъдени условията от личния контракт и ролята на Йери в отбора на Марко Силва.
- Евертън е осъден да плати 35 милиона паунда на Бърнли
- Сунес омаловажи рекорда на Пикфорд за Англия
- Мидълзбро отхвърли оферта на Евертън за Хейдън Хакни
- Евертън иска Габриел Жезуш, но не приема условията на Арсенал
- Евертън е изправен пред битка за задържането на Илиман Ндиайе
- Пикфорд спечели наградата за спасяване на сезона във Висшата лига
- Де Дзерби: Мачът с Евертън е по-важен от финал за трофей
- Съндърланд обърна Евертън и запази надежди за топ 8
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]