Тотнъм е трети след мач с девет гола (видео)
Тотнъм посрещна Лестър Сити за най-резултатната среща от последния кръг на Висшата лига. Днес на "Уембли" бяха вкарани 9 гола, а домакините спечелиха с 5:4. Хари Кейн записа само 2 на сметката си и така завършва сезона с 30 гола и 2 зад Мохамед Салах от Ливърпул в състезанието за Златната обувка.
В 4-ата минута днес Варди откри резултата когато бе намерен с остро центриране от статично положение на Марес. Последва бърз отговор от Кейн за 1:1 в 7-ата, а самията Марес донесе 2:1 в 16-ата за гостите.
След почивката Ихеаначо с красив гол направи 3:1 за гостите. Ламела вкара за 3:2 в 49-ата минута, а 4 минути след това стана причина и за автогол на Фухс, когато стреля в него и топката оплете мрежата за 3:3. В 60-ата минута отново Ламела бе в центъра на нещата и вкара за пълен обрат с 4:3. Последва нов гол на Варди за 4:4 и последен в срещата на Кейн за победата.
Във финалното класиране на топ 4 отборите Ливърпул ще заеме последното място със 75 точки, трети е Тотнъм със 77, а втори Манчестър Юнайтед с 81. Манчестър Сити е рекордьорът по точки за една кампания със 100.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Тотнъм привлече нидерландски национал от Брайтън за 52 милиона паунда
- Тотнъм влиза в битката за Сандро Тонали
- Поро е близо до нов дългосрочен договор с Тотнъм
- Брайтън отправи оферта за защитник на Тотнъм
- Себастиан Кел отказа пост в Тотнъм
- Тотнъм привлече Маркос Сенеси без трансферна сума
- Тотнъм задържа Бен Дейвис с нов договор
- Тотнъм отново атакува за Савиньо, готви оферта от 60 милиона паунда
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]