В националните отбори на Англия влизат представители на малцинствата
Футболната асоциация на Англия (ФА) взе решение за назначаването треньори-представители на етническите малцинства във всички национални отбори на страната. Още през януари ФА утвърди свой вариант на "правилото Рууни", според което при назначаването на специалисти в националните гарнитури ще се разглежда поне един кандидат от етническите малцинства - чернокож, азиатец или друг представител на етническите малцинства.
Сега ФА има намерение да ускори процеса с въвеждането на това правило. Източник твърди, че представители на ФА вече са се срещнали с наставника на националния отбор на Англия Гарет Саутгейт относно възможността за включване в неговия треньорски щаб на представител на етническите малцинства преди Мондиал 2018. Гарет не харесва тази идея, но е принуден да се съобрази със своя работодател. Все пак специалистът се опитва да изкопчи назначаването на такъв специалист след Световното в Русия.
Подобни промени очакват и националните отбори на Англия във всички възрасти, включително и женските тимове.
"Правилото Рууни" отначало се появи в НФЛ. То задължава клубовете да имат в треньорските си щабове поне един представител на етническите малцинства.
- Гуардиола: Трябва да привлечем играчи
- Гуардиола е доволен от играта на Сити срещу Евертън
- Диас: Дуран може да стане топ нападател
- Аморим: Изгонването на Бруно раздели мача
- Ливърпул с рутинна победа над Лестър
- Куня свали Ман Юнайтед близо до дъното
- Нюкасъл нокаутира Астън Вила (видео)
- Фулъм обърна Челси в края (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Например: малцинствата са етноси, но не са раси. Расите пък не са хомогенни. Всеки, който е бил на голямо летище и е чакал пасортна проверка поне час, и чакайки се е оглеждал, вероятно е забелязал, че има десетки хора, за които е друго да се определи раса (не, че има значение, а просто от любопитство), та камо-ли етнос.
Но, определено съм "за" идеята, понеже покрай етносите, ще видим в английския футбол, равни квоти за българи, румънци, гърци, португалци, албанци, молдовци, бангладешци, индийци и т.н. и т.н. Искрено се надявам и т.нар. "азиатци"да бъдат представени изцяло, без да е пренебрегнат никой.
Относно расите - също ще е добре да се уточни човек, който в рода си има африканец, финландец, филипинец и чилиец, какъв, аджеба, се явява.
Освен това, не трябва да има никакво разделение и по полов признак (вероятно няма да ми повярва никой, но в Ню Йорк, например, има официално регистрирани 31 (тридесет и един) пола). Вероятно и в Англия не са по-малко от 15-20. Та ще е добре всеки да намери своето място във ФА.
След това, за да няма дискриминация по възрастови групи, ще е трябва да се осигури място за всички възрасти.
И, ако някой си мисли, че геометричната прогресия не е достатъчно силно изразена, то можем да добави и еднаквото представяне по социални групи и по образование.
В крайна сметка, с цел "равенство", напълно е логично ФА да наеме поне 5-6 млн служители. Но, това е нищо, в сравнение с идеята за "един по-добър и равен свят"...
п.п. Още едно "странно съвпадение: "уравниловката" беше термин в едни източни части на континента. Как така се оказа толкова широко застъпена в противоположната страна - изобщо "не мога да си обясня"....