Невил отговори на Конте
Звездата на "синия екран" Гари Невил реагира на критиките от страна на мениджъра на Челси Антонио Конте, който посъветва експертите от екрана да "започнат да мислят с главите си". В хода на неделния мач с Манчестър Сити Невил се възмути от пасивността на шампионите и описа играта им като "срамна".
Тези думи бяха сведени до Конте, който отвърна, че ако отборът е бил смел на "Етихад", тогава е щял да получи 3-4 гола.
Невил продължи със словесната риторика.
"Аз два пъти мисля, преди да използвам такива гръмки фрази, които употребих по време на неделния ефир. Наложи ми се хубаво да се замисля след видяното в тази среща.
Всички разбираме, че Сити е най-добрият отбор във Висшата лига. Но когато те губят топката, реакцията им е незабавна и на висока скорост. Те играха в четвъртък, излязоха на терена в неделя и въпреки това не проявиха никаква слабост. Играчките на Челси просто си взеха пауза. те решиха да си направят почивен деня.
Антонио Конте ни нарече глупаци, но сравнете играта на Челси с тази на неговия Ювентус или националния отбор на Италия. Тези тимове упорито се трудеха, бяха много агресивни и знаеха какво се иска от тях. Срещу тях неприятно се играеше.
Мога да гарантирам, че неделният мач не предизвика такова впечатление на собствениците на клуба. те играха неприемливо", заяви Невил.
- Чалоба избегна счупване на глезена
- Росеньор реагира на намека на Фернандес за напускане на Челси
- Пърслоу: Наказанието на Челси бе „изключително леко“ и „благоприятно“
- Звезда на Челси намекна за трансфер след унизителната загуба от ПСЖ
- Кайседо: ПСЖ е един от най-силните в света
- Решението за Челси може да помогне на Ман Сити по делото за 115 нарушения
- Луис Енрике след разгрома над Челси: Показахме колко непредсказуем може да бъде ПСЖ
- Росеньор след тежкото отпадане на Челси: На това ниво не можеш да си позволиш грешки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Димитър, не помня къде четох, че Конте имал подобно поведение и в Ювентус накрая (не знам вярно ли). Т.е. не му дали играчите, които бил искал и показал, че няма смисъл от много напъване (груб преразказ).
Сега, според мен, той направо саботира отбора и иска да бъде уволнен. Да губиш от Сити само с 1 гол и да играеш без нападател до 88-та мин (не, че Мората и Жиру са нещо, но все пак) си чиста проба търсене на загуба. Не помня скоро кой мач им гледах и пак извади Азар без причина. Налагаше оня катър Бакайоко въпреки трагичните му представяния.
Та, като цяло, има повод за критики...