Гигс: Юнайтед още е номер едно
Легендата на Манчестър Юнайтед Райън Гигс заяви, че "червените дяволи" продължават да остават по-голям клуб от Манчестър Сити, въпреки че тимът на Гуардиола съкращава разликата преди дербито между отборите в неделя във Висшата лига на Англия.
Сити направи страхотен старт на сезона без загуба в 15 мача, което доведе и до 8 точки разлика на върха между двата тима. Гуардиола е в добра позиция да добави към титлите от 2012 и 2014-та, но Гигс, който спечели 13 пъти Висшата лига с Юнайтед, сподели:
"Не, Сити не е по-големият клуб. Има повече играчи от академията на Юнайтед, които излизат във футбола, в сравнение със Сити. Юнайтед спечели два трофея миналата година, а Сити не печели нищо последните години.
"Очевидно те са много добри, и с тези ресурси, които имат, всяка година те се приближават. Но все още Юнайтед, с рекордите, които имат, с този топ мениджър и играчи, е все още на върха. Разликата обаче се топи.
"С финансовата си мощ и този треньор ще е много трудно да ги спрем в идните няколко години, защото те играят невероятен футбол. Но докато не спечелиш този трофей не можем да започнем да ги сравняваме с Непобедимите на Арсенал или с отборите, печелили Висшата лига."
- Рене Мюленстийн: Ман Юнайтед не бива да се оправдава, че е рано за титлата
- Ман Сити договори нов контракт с Фил Фодън до 2030 г.
- Гуардиола: Манчестър Сити няма да се предаде в битката за титлата
- Ман Сити избегна загубата срещу Евертън и изпусна инициативата в битката за титлата
- Гуардиола: Все още имам невероятна енергия да работя в Ман Сити
- Барселона близо до договорка с Бернардо Силва
- Комисията на Висшата лига: Габриел е трябвало да бъде изгонен срещу Сити
- Гуардиола с ирония: Предпочетох мач от Лига 1 пред ПСЖ – Байерн
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]