Пеп: Сити не може да задържи такава форма дълго
Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола сподели опасенията си, че ще е невъзможно за отбора му да задържи изключителната си форма в продължителен период от време. Испанецът очаква скоро представянията на тима да се влошат, след като в 13-те срещи през сезона той вкара 43 гола и допусна само 6.
"Още е октомври. Не можем да очакваме да завършим сезона с такава игра, както през последния месец, където спечелихме всичко. Невъзможно е във футбола на високо ниво.
"Но аз искам да видя как ще реагираме в момента, когато загубим точки. Ще видим колко сме силни тогава защото отборите се проявяват в лошите моменти. Аз съм оптимист защото начинът, по който отговорихме срещу Стоук за 3:2 беше много добър."
Пред репортери Пеп сподели и мнението си за защитника Николас Отаменди:
"Той е един от играчите с най-силна психика, които съм виждал в живота си. Той е човек, който иска да се учи как да задържа и винаги е силен във въздуха. Той печели дуелите, а това е много важно тук в Англия. Той е смел в игра. Дори когато греши това няма значение. Аз съм много впечатлен от нивото му и съм щастлив с него."
- Росеньор: Повтаряме една и съща картина в представянето си
- Невил: Арсенал може да спечели титлата още следващата седмица
- Гуардиола: Второто полувреме бе решаващо, Сити изглежда по-свеж без ШЛ
- Манчестър Сити разгроми Челси и засили напрежението в битката за титлата
- Гуардиола: Опитът може да помогне на Сити в битката с Арсенал
- Мърсън: Не мисля, че Ман Сити ще победи Челси в неделя.
- Гуардиола: Сити трябва да спечели всички мачове, за да има шанс за титлата
- Гуардиола разочарован от Бернардо Силва заради неясното му бъдеще
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]