Ламбърт: В Ливърпул загубих любовта към футбола
Бившият нападател на Ливърпул Рики Ламбърт сподели, че е загубил любовта си към спорта след трансфера на "Анфийлд" през 2014-та година. 35-годишният, който наскоро сложи край на кариерата си, вкара 117 гола за Саутхемптън и привлече интереса на Ливърпул, като се присъедини към родния си отбор през 2014-та. След само 3 попадения за тима обаче той напусна към Уест Бромич Албиън година по-късно.
"Плащаха ми добре там, но аз никога не съм играел заради парите. И когато аз реших да заиграя в Ливърпул аз пожертвах ролята си на титуляр, но тогава започнах да губя любовта си към играта. Не трябваше да приемам роля на резерва никога, дори и въпреки факта, че Брендан Роджърс ми казваше, че ще съм резерва на Суарес и Стъридж.
"Аз никога не съм бил толкова бърз или техничен както най-добрите играчи, но в главата ми когато играех аз винаги смятах, че съм най-добър. Но когато ме повикаха за Англия, както и когато попаднах в Ливърпул, се чувствах късметлия. Сега си давам сметка, че съм изгубил нещо психически в тези моменти."
Ламбърт изигра 36 срещи с Ливърпул и 11 за Англия, като вкара 3 гола за националния отбор.
- В Ливърпул се опасяват, че Исак е счупил крак
- Ван Дайк разговарял със Симонс
- Хаман: Ливърпул може да започне разговори за продажба на Исак
- Ливърпул оцеля срещу Тотнъм (видео)
- Стана ясно кое може да ускори напускането на Салах
- Джоунс разказа за извинението на Салах
- Нико Пас е отказал оферти от Ман Сити, Ливърпул, Челси и Арсенал
- Ливърпул ще надиграе Тотнъм в Лондон
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]