Арсенал с минимална победа над Лестър (видео)

Арсенал прие шампиона Лестър Сити в срещата от поредния тридесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с минималното 1:0 благодарение на късен автогол на Роберт Хут. По този начин Арсенал застава на 6-то място с 3 точки зад Манчестър Юнайтед.

До почивката двата тима създадоха доста атаки, но прояви на Чех и Шмайхел задържаха резултата равен. В 45-ата минута най-близо до гола бе Санчес, който с мощен удар нацели горната греда.

Във втората част Арсенал остана по-добрият отбор, като тимът разчиташе на удари от далеч и центрирания от фланговете. Чак в 86-ата минута обаче се стигна до гол когато Санчес центрира от ляво и избитата топка попадна в Монреал, той стреля неточно, но кълбото се отклони в Роберт Хут и влезе във вратата на Шмайхел за 1:0.