Реднап: Трансферът на Ибра вдъхнови Юнайтед
Бившият полузащитник на Ливърпул Джейми Реднап сподели мнение за нападателя на Манчестър Юнайтед Златан Ибрахимович, който пристигна на "Олд Трафорд" през лятото като свободен агент и вече вкара 26 гола в 38 мача във всички турнири.
"Юнайтед получи голям играч в лицето на Ибрахимович. Това е великолепен трансфер. Няма да лъжа: в началото на сезона си мислех, че този трансфер ще попречи на Маркус Рашфорд и на развитието на другите млади играчи. Но в действителност се оказа, че това е един от най-вдъхновяващите трансфери. Ако си спомните за Ерик Кантона и това, как той влияеше на младите играчи на Юнайтед, то вие ще разберете, че Ибра много прилича на него по този въпрос. Точно сега той е крал в Юнайтед. Не е важно кой осъществи трансфера - Жозе Моуриньо или собствениците на клуба. Той стана един от най-добрите трансфери на играч със свободен агент", заяви Реднап.
Напомняме, че Ибрахимович бе избран от феновете на отбора за най-добър играч за месец февруари, след като вкара седем гола в 7 мача, като бе в основата и за спечелването на турнира за Купата на лигата. Юнайтед победи с 3:2 Саутхемптън, а две от попаденията бяха негови. 35-годишният футболист събра 79% от гласовете на привържениците. На второ място с 15% е Хенрих Мхитарян, а на трето с 6% - Пол Погба.
- Бекъм: Пред Аморим има дълъг път
- Рио към Джерард: Загрявай за позицията на Слот
- Аморим защити позицията си за Мейну
- Скоулс посъветва Мейну да напусне
- Вълците могат да затруднят Ман Юнайтед
- Аморим: Това не е регрес
- Уест Хем почти обърна Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед също се интересува от Семеньо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]