Игало: Уотфорд блокира всички трансфери в Англия за мен
Нигерийският нападател на Шаншун Ятай Одион Игало коментира своя трансфер извън Уотфорд и Висшата лига на Англия, както и сумата, която ще получава в новия отбор от китайската Супер лига. Той коментира, че в миналото е получавал и по-високи оферти от 190-те хиляди на седмица, за които играе в момента.
"Когато възможностите пристигнаха, приоритетът ми беше да остана в Англия. Уест Бром дойде но Уотфорд направи невъзможно преминаването ми там. Кристъл Палас също, показа силен интерес, но исканията на Уотфорд ги отказаха.
"Само Китай можеше да им даде това, което искаха. Аз разбирам, че футбола е бизнес и да продаваш и купуваш правиш печалба. На лично ниво това са добри пари за мен, но ако имах моя избор щях да съм във Висшата лига. Там е семейството ми, децата са на училище там, те имат приятели там и когато местиш семейството си губиш стабилност. Но какво да правим, животът продължава.
"Исках да остана във Висшата лига защото смятам, че имах какво да допринеса още. Парите в Англия са повече от това, три пъти повече, отколкото правя сега. Не се интересувах от трансфер, но този сезон не играех редовно, което е разочароващо защото на 27 искаш да играеш всяка седмица."
- Невил: Юнайтед не трябва да спира търсенето на нов мениджър
- Тотнъм ще избира между Почетино и Де Дзерби през лятото
- Каземиро обмисля трансфер в МЛС
- Карагър похвали Гьокереш
- Манчестър Сити може да бъде наказан с отнемане на 40 до 60 точки
- Карагър: Нгумоа заслужава титулярно място в Ливърпул
- Ван дер Сар потвърди: Два пъти водих разговори за завръщане в Ман Юнайтед
- Кристъл Палас води преговори с Гарет Саутгейт
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]