Стадион: "Кинг Пауър", Лестър
Дата: 05.02.2017г.
Час: 18:00
Съдия: Антъни Тейлър

Лестър Сити пропадна до само 2 точки над опасната зона след загубата на гости в Бърнли с 1:0 през седмицата. Защитата на титлата на "лисиците" се влошава с всяка седмица, и лошите представяния доминират над добрите такива за разлика от миналата година.

Манчестър Юнайтед пропусна златна възможност да затвори разстоянието до топ 4 след като всички отбори от върха се провалиха, но и "червените дяволи" бяха лишени от победа след едно невероятно представяне на Елдин Якупович на вратата на Хъл Сити, който беше избран и за играч на двубоя след края му при 0:0. Така тимът остава на 4 точки от четвъртия Ливърпул.

Откъм състави, Даниел Амарти остава на Купата на Африка за домакините, докато Леандро Юлоа заговори, че повече няма да играе за тима и заяви желанието си да напусне. Ислам Слимани е поставен под въпрос след завръщането от Африка.

При Юнайтед само Фил Джоунс е поставен под въпрос след като беше заменен в мача с Хъл Сити във второто полувреме. Ерик Баили беше обявен за готов за игра след последните си проблеми.

Юнайтед понижи формата с 1 победа в последните 5 мача, но и загубата в тези срещи беше само една и тя не се отрази на сезона, след като това бе срещу отстранения Хъл Сити преди финала в Купата на лигата. Юнайтед няма загуба в лигата от октомври и се очаква да се върне към победите срещу разконцентрирания шампион.

Прогноза: Лестър Сити - Манчестър Юнайтед 0:1