Ван Гаал: ФА Къп е най-голямото ми постижение
Бившият мениджър на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал заговори за кариерата си след като вчера обяви пенсионирането поради семейни причини. Холандецът заговори против английската преса, като подчерта, че спечелването на трофей при такива условия е впечатляващо постижение от негова страна. De Telegraaf цитира:
"Спечелването на ФА Къп с Манчестър Юнайтед беше най-голямото ми постижение. Прекарах 6 месеца там на бесилото, с въжето около врата ми. Английската преса беше виновна за това.
"Напрежението беше нечовешко в някои периоди и трябваше да остана верен на философията си и да продължа да мотивирам играчите. Когато въпреки всичко успееш да спечелиш ФА Къп под такова напрежение, ти трябва да си горд с това.
"Също и защото загубихме играч след червен картон във финала и играхме с 10 човека в продължението. Това прави ФА Къп фантастичен трофей за мен. Ние срещнахме толкова голяма съпротива."
- Невил: Юнайтед не трябва да спира търсенето на нов мениджър
- Каземиро обмисля трансфер в МЛС
- Ван дер Сар потвърди: Два пъти водих разговори за завръщане в Ман Юнайтед
- Карик: Наложи се сериозно да се потрудим
- Звезда на Ман Юнайтед остава без книжка за шест месеца
- Резервата Шешко донесе победата на Ман Юнайтед срещу Евертън
- Ман Юнайтед е единствен без загуба във ВЛ през 2026 година
- Ман Юнайтед ще успее на гости на Евертън
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]