Роджърс: Парите развалят таланти като Рашфорд
Мениджърът на Селтик Брендан Роджърс заговори, че огромните пари, които се дават за играчи във футбола нараняват таланта на местните. Конкретно бившият бос на Ливърпул спомена младата звезда на Манчестър Юнайтед - Маркъс Рашфорд, който избухна на сцената в състава на Луис ван Гаал миналата година, но не намира много време в игра сега.
"Парите могат да са страхотни, това прави играта по-вълнуваща за хората, които гледат, но за играчите е трудно. Аз гледам Рашфорд, който е голям, голям талант - огромен талант. И той се затруднява да намери минути в игра. Парите могат да работят за теб, но могат да работят и срещу теб.
"В последната ми работа във Висшата лига повече от 70% от играчите бяха чужденци и това означаваше, че местните момчета трудно ще намерят възможност. Всичко е обърнато в Испания. Там повечето играчи напускат и това дава място на младите играчи да играят в тази лига. Вижте Германия как разцъфтя в последните 10 години защото се дава шанс на младите."
- Ман Сити планира трансфер от 50 млн. за звезда, която е под радара на Ман Юнайтед
- Манчестър Юнайтед се отказа от Елиът Андерсън
- Девет английски отбора ще играят в Европа през следващия сезон
- Манчестър Юнайтед договори спонсорство с букмейкъра Betway
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Манчестър Юнайтед е близо до трансфера на Едерсон от Аталанта
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Ди Мария: В един момент намразих Манчестър
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]