Карти Таро
"Какво още да направим, за да победим?", оплака се Андер Ерера от резултата в мача с Уест Хем. На пръв поглед испанецът е прав, а сред феновете на Юнайтед все повече се наслагва усещането, че Фортуна е обърнала гръб на "червените дяволи" - не само по отношение на "Фъргитайма", но и през останалото време. Два пъти повече владение на топката от съперника и три пъти повече отправени удари. Накрая само 1:1 и четвъртото място започва да изглежда все по-опасно отдалечено. Наистина ли късметът е напуснал Юнайтед?
FUTBOL TV е на мнение, че късметът във футбола е важно нещо, но не и определящо, а когато става дума за поредица от неуспехи и лоши резултати е по-добре да се потърси причината другаде, само не и в лоша подредба на картите Таро или в пропуснато заклинание на местния шаман.
Концентрацията на играчите на Юнайтед е лоша. Спомнете си гола на Педро в края на октомври, подобно нещо се случи и срещу Фенербахче в Лига Европа, а сега се потрети, но този път на "Олд Трафорд". Очевидно е, че хората на Моуриньо започнаха всеки един от тези мачове с мисълта за току-що раздадените автографи на излизане от съблекалнята и влязоха в срещата с няколко минути закъснение от мобилизирания си до краен предел съперник. Което е напълно достатъчно да бъдеш разсънен с гол.
Слабата игра на Рашфорд. Тук нещата са много комплексни и не могат да бъдат изказани с едно изречение. В голяма степен тази причина е свързана и с постройката на Юнайтед - може би всичко идва оттам, че Моуриньо постави Рашфорд на левия фланг. И това се оказа абсолютно грешно решение - за цял мач Маркус има един удар по вратата и нито един надигран съперник. А дрибълът на англичанина изглеждаше като за Чемпиъншип. Силата на Рашфорд е в центъра, на върха на атаката, но при това положение къде ще бъде мястото на Ибрахимович?
Самовлюбеният Погба. Французинът добре се движеше по терена, отправи няколко опасни удара, а и подаде за гола на Ибра. Но само толкова. Не ни се иска да намесваме цената на играча, но най-скъпата покупка на Юнайтед изглеждаше по-скоро като артист на сцена, който се радва на аплодисментите на публиката, отколкото като футболист, готов да се раздаде на терена и да помогне на отбора си, както навремето го правеха Гигс и Скоулс. Като добавим и жалката симулация, която бе разкрита и с невъоръжено око, вече може говорим за посредствено актьорско майсторство, абсолютно несъвместимо с "Театъра на мечтите", където велики играчи са печели двубои не с късмет, а със своята настоятелност и желание да унищожат съперника.
Изолацията на Ибрахимович. Трудно е да определим причината за това - дали гостите зорко пазеха шведа, дали Златан сам не се откриваше или съотборниците му са сърдити за нещо. Но освен с Погба, Ибрахимович много лошо комбинираше с останалите футболисти. Това принуди Златан сам да поема играта върху себе си, което не е негова работа. По-добре стана след влизането на Рууни и Михтарян, когато единият освобождаваше зона, а другият подаваше на Ибра, но така или иначе бяха пропилени много атаки.
Отличната игра на Дарън Рандолф. Резервата на Уест Хем търкаше пейката на "чуковете" в първите 11 двубоя от сезона и когато получи шанс в миналия кръг, получи тройка от Кийн и Уинкс. Сега ирландецът направи мача на живота си, извърши седем спасявания и бе определен за играч на двубоя, а много е вероятно да попадне и в Символичния отбор на кръга в седмичния анализ "След кръга", след като разгледаме статистиката на всички вратари, взели участие в мачовете на своите отбори през уикенда.
Не без значение е и изгонването на Жозе Моуриньо. Португалецът стана жертва на симулацията на Погба и на темпераментния си южняшки характер. Навремето Валтер Мадзари призна, че нарочно е провокирал изгонването с в мача с Челси, за да разтърси своите играчи, които направиха обрат и биха "сините" с 3:1 в Шампионска лига.
Юнайтед обаче няма нужда от подобни методи за мотивация. А от мениджър, който да събуди играчите си още в автобуса на път за стадиона, да подреди правилно отбора и да стои край тъч-линията и да дава указания.
Истината е, че Юнайтед играе много по-красиво, по-отворено и по-нападателно от времето на Дейвид Мойс и Луис ван Гаал. Но е факт, че "червените дяволи" имат по-малко точки, отколкото при шотландеца и холандеца за същия период от време.
Лош късмет? Тогава за феновете на Юнайтед не остава нищо друго, освен да чакат по-добра подредба на картите Таро.
- Усик – Фюри: Реваншът, който всички очакваме
- Най-великите в историята на Барселона
- Новият властелин на „Олд Трафорд”
- „Анфийлд” – ключът към 15-та поредна победа на Слот
- Ливърпул срещу Челси: Статистиката на Салах срещу „сините” преди срещата на „Анфийлд”
- Другата гледна точка
- Майкъла: В България само Лудогорец създава
- Лечков: Започвам да съжалявам за американското лято
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Даже и по времето на САФ МЮ си взимаха мачовете с по 1 гол и това са 1/3 от мачовете на сезон , но се знаеше че отзаде има защита и вратар а не шутове и клоуни като тези сега.