Появи се пречка пред въвеждането на зимна пауза в Англия
Новият контракт по продажбата на правата за трансланция на мачовете от Купата на Англия зад граница поставя под заплаха въвеждането на зимна пауза в английския футбол. Голяма част от водещите клубове във Висшата лига, а също така и националния отбор на Англия подкрепят идеята за въвеждане на зимна пауза в напрегнатия английски сезон. Към това подтикват и собствените резултати в евротурнирите и на международната арена.
Според различни източници, Висшата лига и Футболната асоциация са постигнали съществен прогрес в обсъждането на този въпрос, но сега се появи сериозно препятствие на пътя към въвеждане на зимна пауза - това са задълженията на ФА по телевизионния контракт на стойност 1 милиард долара.
Контрактът между ФА и Pitch International IMG е разчетен до 2025 година и сега Асоциацията трябва добре да помисли, как да създаде пауза в календара преди този срок, така че да не ощети нито една от страните.
Един от вариантите е мачовете от Купата да се играят през седмицата, а също така да се въведат два допълнителни междинни кръга от Висшата лига на Англия.
- Магуайър: Беше много трудно да приема отсъствието си от Мондиал 2026
- Ипсуич избира между Солскяер и О'Нийл за нов мениджър
- Тотнъм привлече нидерландски национал от Брайтън за 52 милиона паунда
- Лестър назначи Ръсел Мартин за нов мениджър
- Дарвин Нунес може сензационно да се завърне в Ливърпул
- Тотнъм влиза в битката за Сандро Тонали
- Клубовете от Висшата лига се опасяват от нова трансферна инфлация заради Андерсън
- Витор Перейра отказа на Ал Хилал, остава в Нотингам Форест
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]