Челси мачка в Севиля, Жиру с перфектен хетрик (видео)

Севиля прие Челси в срещата от петия кръг на Шампионска лига. Днес на стадион "Рамон Санчес Писхуан" гостите спечелиха с 4:0 и така с 13 точки повеждат класирането пред Севиля с 10 т., докато Краснодар има 4 т. след победата над Рен по-рано, който остава с 1 т.

И четирите попадения днес вкара Оливие Жиру, който първо в 8-ата минута получи подаване в полето от Хаверц, овладя с финт през защитник и стреля фалцово с ляв крак в далечния ъгъл за 1:0.

В 54-ата минута Ковачич намери нападателя и той копна с десен крак топката над вратаря за 2:0. В 74-ата минута Канте от дясно центрира на главата на Жиру за 3:0. В 83-ата минута Жиру стигна и до четвъртия си гол в мача като реализира дузпа за гръмката победа с 4:0.