Сити без никакви проблеми с Брайтън

Брайтън посрещна Манчестър Сити в срещата от поредния тридесет и четвърти кръг на английската Висша лига. Днес на "АМЕКС Стейдиъм" гостите се разправиха с противника си с 4:0 за да изместят Ливърпул от второто място с точка под лидера Арсенал, и все още с мач по-малко, който може да доведе тима на Пеп Гуардиола до 2 точки пред всички.

В 17-ата минута днес Сити поведе когато Уокър центрира в полето и Де Брюйне с нетипично изпълнение с плонж прати топката с глава над вратаря и в близкия ъгъл за 1:0. В 26-ата минута Фил Фодън удвои аванса на гостите с удар от пряк-свободен, но топката се отклони от Грос и заблуди вратаря за 2:0.

В 34-ата минута "гражданите" пресираха докато Брайтън подаваше в защитата, Бернардо Силва отне и намери Фодън за нов удар и 3:0.

В 62-ата минута през втората част Уокър се впусна отново напред и достигна полето, отклони дългата топка пред себе си точно преди вратаря да я достигне и намери Хулиан Алварез за 4:0 на празна врата.