Украйна се класира за финалите на Евро 2024

Завърши финалният мач от Път В на квалификационния етап за класиране за финалите на Европейското първенство през 2024 г. между националните отбори на Украйна и Исландия. Срещата се проведе във Вроцлав (Полша). Двубоят беше ръководен от съдийска бригада, ръководена от Клеман Тюрпен от Франция. Украинците спечелиха с 2:1.

Първият гол дойде в 30-ата минута, когато полузащитникът Алберт Гудмундсон изведе Исландия напред.

"Жълто-сините" се преобразиха след почивката, поемайки инициативата и това дате резултат. В 54-ата минута нападателят Виктор Циганков изравни резултата с пас на халфа Георгий Судаков. В 84-ата минута нападателят на Челси Михаил Мудрик прати победния гол във вратата на исландците. Той бе подпомогнат от същия Судаков.

Така украинският национален отбор стигна до груповата фаза на Евро 2024. Националният отбор на Исландия не се класира за турнира.