Атлетико Мадрид с малко очаквана грешна стъпка срещу Селта

Атлетико Мадрид завърши 0:0 със Селта у дома и пропусна да излезе еднолично начело в класирането на Примера дивисион. Столичани играха по-добре, но в крайна сметка си спечелиха само точка от този пети кръг на шампионата.

“Червено-белите" създадоха няколко много добри голови ситуации през първото полувреме, но вратарят Рубен Бланко показа майсторство. Малко след почивката Коке успя да си изработи известно пространство на границата на наказателното поле, но свирепият му удар беше париран от вездесъщия Бланко.

В 60-та минута се откри и голям шанс пред Диего Коща, който обаче стреля в страни от вратата от не повече от 10 метра. В 85-та минута дойде и последния шанс в мача за Атлетико. Ренан Лоди получи топката на границата на наказателното поле и отправи хубав изстрел, който обаче премина на сантиметри край странични стълб на вратата на Селта.

Атлетико остана на втора позиция заради по-лошата си голова разлика от Севиля. "Небесносините" са едва 14-и.