Барса приключи шампионата с реми - Меси все по-близо до Златната обувка

Шампионът Барселона не си даде много зор при гостуването си на Ейбар и направи 2:2 във финалната среща на сезона в Ла Лига. Лионел Меси за пореден път доказа, че се намира в добра форма и днес се отчете с две попадения в рамките на две минути. Така той вече има 36 изстрела в мрежата в рамките на Примера, с което почти си гарантира “Златната обувка". Единственият му конкурент е Килиан Мбапе, който има с четири по-малко, но и му остава един двубой за Пари Сен Жермен - срещу Реймс.

Аржентинецът бе точен днес в 31-ата минута за 1:1, а 60 секунди по-късно той даде аванс на тима си. Преди неге - Марк Кукурейя бе открил резултата след 20 минути игра. Пабло де Бласис в 45-ата пък възстанови равенството. След почивката каталунците не демонстрираха особено желание да изковат победата. Те стигнаха до няколко възможности, като интересното беше, че Жерард Пике се озоваваше на върха на атаката.