Класика за Атлетико срещу Уеска (видео)

Атлетико Мадрид временно се доближи на две точки от лидера Барселона след категоричен успех с 3:0 при гостуването си на последния Уеска в мач от 20-ия кръг на испанското първенство.

"Дюшекчите" нанесоха своя първи удар след половин час игра, когато Люка Ернандес получи успореден пас на голлинията от капитана Коке и откри резултата. Сантяго Ариас покачи на 2:0 в 52-та минута. Той бе изведен сам срещу вратаря от Антоан Гризман.

В 52-ата гостите нанесоха втори удар. Антоан Гризман пусна топката на втора греда, където Санти Ариас се възползва от лошата преценка на Пулидо и отбеляза по диагонала с хубав удар от въздуха - 0:2. Коке оформи крайния резултат в 71-та минута с красив удар с глава.

Трябва да се отбележи, че 27-годишният Коке изигра своята среща номер 400 с екипа на мадридския състав.