Борусия застана крачка пред ПСЖ

Борусия Дортмунд посрещна Пари Сен-Жермен във втория полуфинал на Шампионска лига. Днес на "Сигнал Идуна Парк" домакините се противопоставиха успешно на противника и успяха да вкарат в първата част за 1:0, с което са крачка по-близо до финала и "Уембли" този сезон.

В 36-ата минута Фюлкруг се впусна в атака и посочи къде иска топката от Шлотербек, справи се с Хернандез и матира Донарума за 1:0. До почивката вратарят се намеси добре за да запази вратата си от Фюлкруг и Забицер.

След почивката ПСЖ имаше своите възможности да се върне, но в 51-ата минута гредата два пъти спаси Кобел в една атака от Мбапе и Хакими. Последва голям пропуск на Фабиан Руиз, а късно в мача и на Дембеле, докато Фюлкруг пропускаше в другата посока. Така срещата завърши по чудо със само един вкаран гол.