Виляреал и Атлетико Мадрид поделиха по точка

Виляреал и Атлетико Мадрид завършиха наравно при резултат - 1:1 в двубой от деветия кръг на Примера дивисион. Всичко най-интересно в мача се случи след почивката.

В 50-ата минута домакините поискаха дузпа при съмнителна ситуация за игра с ръка на Люка Ернандес. Съдията прецени, че няма нарушение. Две минути по-късно "дюшекчиите" откриха резултата. Гризман центрира, а Фунес Мори едва не си отбеляза автогол, като нацели напречната греда, а при добавката Филипе Луиш беше на точното място, за да реализира с глава - 0:1.

Малко след това Жерард Морено се озова сам срещу Ян Облак, но стражът спаси. Марио Гаспар изравни в 65-ата, след хубаво центриране на Карлос Бака. До края до нов гол не се стигна и така двата тима поделиха по точка