Виляреал – Атлетико: равностоен сблъсък с голове

Стадион: "Естадио де ла Серамика", Виляреал
Дата: 18.03.2018 г.
Час: 21:45
Съдия: Давид Фернандес

Виляреал се наложи с 2:0 при визитата си на Лас Палмас в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. "Жълтата подводница" доминираше на терена, но стигна до гол чак в 67-ата минута, когато Карлос Бака вкара хубав гол за 0:1. В последната минута Алехандро Галвес направи дузпа и получи директен червен картон, а от бялата точка Никола Сансоне беше безпогрешен, фиксирайки крайния резултат в срещата. Виляреал е 6-ти и продължава да е фаворит за класиране за Лига Европа, тъй като валенсианци имат 45 точки, въпреки че сензацията Жирона е само с точка по-малко.

За настоящия двубой наставникът на домакините Хавиер Кайеха не може да разчита на Фернандес, Бруно Сориано и Гера.

Атлетико Мадрид се върна на победния път в испанското футболно първенство. "Дюшекчиите" разгромиха с 3:0 на собствен терен непредвидимия тим на Селта, а срещата бе от програмата на 28-ия кръг в Първа лига.

Първото полувреме вървеше към нулево равенство, но в 44-ата Гризман остана непокрит на втора греда при корнер и много технично я насочи към далечния горен ъгъл - 1:0.

В 55-ата минута Неманя Радоя нацели греда след пас на Мор. Минута по-късно хората на Диего Симеоне вкараха втори гол. Гризман изведе по прекрасен начин Витоло, който технично преодоля Рубен Бланко, удвоявайки аванса на своя тим.

В 63-ата Коке изведе Анхел Корея, аржентинецът стреля, топката се отби във Факундо Ронкалия и отново попадна у Корея, който при добавката направи резултата класически, като това се оказа последен гол в мача.

Така "лос колочонерос" продължават да са на 2-ро място с актив от 64 точки, което е с осем по-малко от лидера Барселона. Без съмнение, целта пред мадридчани ще е да успеят да триумфират с трофея от втория по сила турнир на Стария континент - Лига Европа, където хората на Диего Симеоне са един от фаворитите.

През седмицата Атлетико размаза с 5:1 като гости лидера в Русия - Локомотив Москва, и логично се класира напред за 1/4-финалите в Лига Европа.

Контузени за визитата на Виляреал са Луиш, който счупи крак и за него сезона по всяка вероятно приключи, като участието на бразилеца на предстоящото световно е под въпрос. Другите в лазарета са Гамейро и Савич, а Хуанфран е под въпрос.

Прогноза: Виляреал - Атлетико Мадрид 2:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!