Хосам Хасан отправи тежки обвинения към ФИФА: Няма да гледам повече мачове от Световното първенство
Селекционерът на националния отбор на Египет Хосам Хасан остро разкритикува ФИФА след драматичното поражение с 2:3 от Аржентина в осминафиналите на Световното първенство през 2026 година и обяви, че повече няма да следи турнира.
Египет водеше с 2:0 до 79-ата минута, но допусна пълен обрат и отпадна от надпреварата.
"Напълно очевидно е, че Световното първенство се е превърнало в маркетингова индустрия. Те не искат Меси да отпадне. Именно затова в този мач нямаше справедливост. Меси не бива да празнува напразно.
От днес нататък няма да гледам нито един мач от Световното първенство. Това е моят протест срещу несправедливостта, която преживяхме днес. От цялото си сърце поздравявам моите футболисти. Те са героите на нацията“, заяви Хасан, цитиран от Haberler.com.
Египетската футболна асоциация вече подаде официална жалба до ФИФА срещу съдийството на мача, като настоя за разследване на няколко спорни ситуации, включително отменен гол на Египет и предполагаемо нарушение преди победното попадение на Аржентина.
- Лионел Меси: Това, което направихме днес, е истинско безумие
- Ривалдо засипа с похвали Меси след великия обрат на Аржентина
- Джани Инфантино застана зад Килиан Мбапе и осъди расистките нападки срещу него
- Opta: Франция остава големият фаворит за световната титла след осминафиналите
- Фоларин Балогун: Ще се завърнем по-силни
- Меси отново е едноличен голмайстор №1 на Мондиал 2026
- Египет подаде официална жалба до ФИФА за съдийството срещу Аржентина
- Енцо Фернандес след чудото в Атланта: Тук сме, за да спечелим Световното отново
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]